-1%
від 2,000 грн |
-2%
від 4,000 грн |
-3%
від 6,000 грн |
-4%
від 8,000 грн |
-5%
від 10,000 грн |
Батьківщиною паперових шпалер прийнято вважати Китай. Адже саме там приблизно в 200 році до нашої ери винайшли папір, а згодом стали обклеювати ним стіни. Паперові шпалери цінувалися дуже дорого. І зараз зразки стародавніх китайських шпалер прикрашають колекції кращих музеїв світу.
Лише в шостому столітті нашої ери секрет виготовлення паперу став доступний японцям, а в Європі папероробне виробництво отримало розвиток до VIII століття, досягнувши високого рівня в Х-XI століттях.
Однак, в ті часи паперові шпалери не були поширені. Основними матеріалами для декорування стін були тканини і шкіра. У будь-якому випадку шпалери були предметом розкоші і свідченням високого соціального статусу господаря будинку.
Нерідко шпалерами прикрашали виключно парадні кімнати. Впливові вельможі надавали перевагу дорогоцінним шпалерам з шовку зі складними композиціями, в будинках дворян з меншим достатком стіни обробляли розписним полотном. Візерунки замовлялися художникам, шпалери виготовлялися вручну і коштували дорого. В кінці XVI століття у Франції з'явилася гільдія шпалерників, однак і тоді шпалери представляли собою полотна порівняно невеликого розміру і були доступні небагатьом.
У західноєвропейських країнах протягом XVII-XVIII століть особливою любов'ю користувалися так звані фальшиві шовки. Вони представляли собою полотна з грунтованої паперу, на який насипали обрізки шовкових ниток. Коли грунт висихав, шовк приклеювався, створюючи повну ілюзію тканини.
Винахід друкарського процесу закономірно призвів до розвитку шпалерної справи. У 70-х роках XVII століття французьким гравером Жаном Папільон був придуманий спосіб виготовлення матриць для друку безперервних візерунків, що знайшло застосування в шпалерному виробництві.
У XVIII столітті у Великобританії стало розвиватися промислове виробництво шпалер поки ще при ручному способі друку. Саме на цей період припадає розквіт популярності паперових шпалер. Шпалери буквально приходять до кожної оселі.
Лише після появи папероробної машини в 20-х роках XIX століття, коли стало можливим виготовлення паперової основи довільної довжини, шпалери стали друкуватися машинним способом і придбали звичний для нас вигляд.